Nowe narzędzie – generator BUY.BOX. Cztery kroki do wstawienia widgetu.

  • Waldemar Sadowski
  • 13 czerwca

W tym artykule przedstawiamy Wam Generator BUY.BOX – nowe narzędzie, które udostępniliśmy wydawcom (właściciele portali i blogów). Umożliwia w szybki i prosty sposób wygenerowanie widgetu i wstawienie go na swoją stronę przy opisywanym produkcie. Postaram się przybliżyć Wam, jak korzystać z Generatora BUY.BOX (wyszukiwarki produktów), ale także wspomnę o dodatkowych, nowych zmianach w działaniu widgetu, które wpływają na generowanie jeszcze lepszych efektów.

Co się zmieniło?

  1. Generator BUY.BOX (wyszukiwarka produktów).
  2. Nowy domyślny wygląd widgetu BUY.BOX.
  3. Szybsze działanie i efektywniejsze działanie widgetu BUY.BOX.

Jak korzystać z Generatora BUY.BOX?

W zależności od tego, czy posiadasz stronę na platformie WordPress, Blogger czy jakimkolwiek innym systemie, narzędzie pomoże Tobie wygenerować i wstawić widget na Twoją stronę.

  1. Zaloguj się do panelu wydawcy, przejdź do zakładki BUY.BOX, a następnie kliknij w button Wygeneruj BUY.BOX dla produktu (1).
Wygeneruj_BUY.BOX
  1. Wyszukaj produkt (2), dla którego chcesz wygenerować widget.
Wyszukaj ofertę
  1. Wybierz pasującą ofertę dla szukanego produktu i kliknij Wybierz (2). Generator automatycznie wybierze inne pasujące oferty, dostępne w pozostałych sklepach. Jeżeli produkt posiada różne warianty (kolor, pojemność) lub formaty (np. książka papierowa, ebook, audiobook) zaznacz również te oferty. Dzięki temu, Twój czytelnik otrzyma możliwie szeroki wybór.

Po prawej stronie, na bieżąco możesz śledzić podgląd Twojego widgetu.

  1. Następnie kliknij Wygeneruj i pobierz kod widgetu. Otrzymasz gotowy skrypt (Java script), który należy skopiować i wstawić do swojego wpisu na stronie.

Gotowe 🙂

Dodatkowe opcje

Po wygenerowaniu kodu widgetu, dodatkowo otrzymasz zwykły link (HTML URL), który możesz wykorzystać na Facebooku, na Twoim kanale YouTube, w newsletterze, czy wszędzie tam, gdzie nie będziesz mógł wstawić normalnego widgetu.

Dla zaawansowanych użytkowników dostępny jest także link zwracający dane w formacie JSON.

Wskazówki

Wyszukując produkt najlepiej podać jak najwięcej danych (np. dwa słowa nazwy produktu, producenta), wówczas wyniki będą zawężone i szybciej odnajdziesz szukany produkt.

W Generatorze wskazujesz oferty, a nie sklepy. Widget sam wybierze sklepy, w których produkt jest dostępny. Pamiętaj, że w widgecie wyświetlane są tylko te sklepy, które zaznaczyłeś w ustawieniach. Aby dodać lub usunąć sklepy, przejdź do zakładki BUY.BOX, a następnie kliknij w button Edytuj ustawienia.

Edytuj_ustawienia_BUY.BOX

Jak wykorzystać Generator dla wtyczki do WordPressa

Jeśli posiadasz stronę na WordPressie, zapewne masz już zainstalowaną naszą wtyczkę. Dzięki wyszukiwarce produktów szybko znajdziesz potrzebne dane (np. kod EAN produktu), które należy podać przy wstawianiu widgetu za pomocą naszej wtyczki.

Niezależenie, możesz także korzystać z wygenerowanego skryptu zgodnie z opisem powyżej:)

Co daje dodanie widgetu na Twojej stronie?

Każdy z nas ceni sobie świadome zakupy, dlatego dzisiaj szukamy wiarygodnych poleceń. Twoja rekomendacja lub recenzja produktu w połączeniu z informacją, gdzie i za ile można kupić opisywany produkt, pomaga Twoim użytkownikom w podjęciu decyzji zakupowej, a także pozwala skrócić im drogę do sklepu. Twoi czytelnicy docenią uzupełnienie treści o wskazówkę w postaci prostego widgetu. Natomiast dla Ciebie, to dodatkowa forma na monetyzację strony, która nie irytuje użytkowników 🙂

Cały czas pracujemy, aby nasz BUY.BOX był jeszcze bardziej użyteczny i efektywny. Wszelkie sugestie i pytania mile widziane.

Zostaw komentarz