Program partnerski dla Wydawnictwo Literackie

Podziel się

Wydawnictwo Literackie

Założone w 1953 roku, Wydawnictwo Literackie od ponad pół wieku swego istnienia inspiruje najciekawsze zjawiska literackie oraz publikuje najwybitniejszych twórców polskich i światowych: pisarzy, poetów, eseistów, historyków, badaczy kultury. Jesteśmy przede wszystkim wydawcami literatury, szczególnie pięknej polskiej i obcej, literatury faktu – w tym cenionych książek wspomnieniowych, historycznych, popularnonaukowych – oraz literatury dla młodzieży.

Wśród autorów związanych z WL są zarówno polscy oraz zagraniczni nobliści, jak i znakomite, doceniane i nagradzane postaci kultury, literatury, sztuki. Nie bylibyśmy jednak uważani za jedną z najbardziej opiniotwórczych na rynku wydawniczym oficyn, gdybyśmy nie zapraszali do współpracy najciekawszych, najbardziej obiecujących młodych pisarzy, a także znakomitych twórców literatury popularnej.

Wydawnictwo Literackie jako jedyny w Polsce dom wydawniczy mogło sprostać tak ogromnym i jednocześnie prestiżowym przedsięwzięciom, jak przedstawienie spuścizny Stanisława Brzozowskiego, Witolda Gombrowicza, Czesława Miłosza i Antoniego Kępińskiego, trzydziestoczterotomowe wydanie dzieł Stanisława Lema, wydanie monumentalnego zbioru cytatów “Skrzydlate słowa” pod redakcją Henryka Markiewicza i Andrzeja Romanowskiego, podjęcie się trudu przygotowań piętnastotomowej edycji naukowej utworów Gustawa Herlinga-Grudzińskiego czy też publikacja korespondencji i dzienników Sławomira Mrożka.

Z przyjemnością możemy pochwalić się rekordową ilością zdobytych nagród i nominacji dla Autorów i samego Wydawnictwa – wydajemy książki lauratów Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Kościelskich, Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza Zajdla, Nagrody K. Wyki, Nagrody Paszportów „Polityki”, Nagrody „Literatury na Świecie”, Nagrody Literackiej „Gdynia” oraz wielu innych.

Wydawnictwo Literackie jako jedno z pierwszych w Polsce rozpoczęło sprzedaż książek w zyskującym coraz większą popularność wydaniu elektronicznym, w formatach e-bookowych i audiobookowych. Nowe przestrzenie, w jakich może zaistnieć dobra literatura, to wielka szansa i dla Autorów, i dla Czytelników – a naszym zdaniem warto wykorzystywać nowe technologie, by dotrzeć z książką do jak największej i jak najbardziej różnorodnej grupy odbiorców!

Warunki

6%

Ostatnio dodane

BIURO

Simply4net Sp. z o.o.
ul. Królowej Jadwigi 43
61-871 Poznań
+48 884 384 194

© 2016 Simply4net Sp. z o.o.