9 wtyczek do WordPressa, które musisz znać

Spis treści

Top 9 wtyczek do WordPressa

1. Po pierwsze: zadbaj o kopię zapasową – WordPress Database Backup
Absolutny must have – to wtyczka do robienia kopii zapasowych stron i blogów na WordPressie. Umożliwia ona automatyczny back-up bazy danych razem z wysłaniem pliku na pocztę e-mail. Możesz mieć zatem pewność, że Twoje dane nie przepadną.

2. Podkręć ruch na swojej stronie – All In One SEO Pack
Kolejny must have. Aby Twoja strona była widoczna w wyszukiwarce, musi być dobrze wypozycjonowana. Ta wtyczka pomoże Ci zrobić to skutecznie.

3. Twórz profesjonalne formularze kontaktowe – Contact Form 7
Dzięki tej wtyczce w prosty sposób stworzysz przykuwające uwagę formularze kontaktowe, które nadadzą Twojej stronie profesjonalizmu. Co ważne, wtyczka ta posiada funkcjonalność anty-spam.

4. Miej kontrolę – WordPress.com Stats
Jedna z najczęściej pobieranych wtyczek. Zbiera najważniejsze statystyki z punktu widzenia admina. Dzięki niej sprawnie skontrolujesz ruch na swojej stronie.

5. Przyspiesz działanie strony – WP Super Cache
Jest to wtyczka, która generuje statyczne strony HTML, dzięki czemu Twoja strona będzie mniej obciążona i, co za tym idzie, będzie działać szybciej. A to z kolei, z perspektywy użytkownika, jest jednym z najważniejszych czynników.

6. Zadbaj o strukturę linków strony – Google XML Sitemaps
Za każdym razem, gdy publikujesz nowy wpis czy tworzysz podstronę, wtyczka ta generuje mapę strony w formacie XML, która ułatwia robotom wyszukiwarek czytanie Twojej strony. Polepsz indeksację swoje strony w wynikach wyszukiwań Google.

7. Stwórz odnośnik do swoich mediów – Social Media Widget
Wtyczka ta dodaje do strony odnośniki do mediów społecznościowych. Przykuj uwagę osób odwiedzających Twoją stronę i spraw, by łatwo mogli podawać Twoje treści dalej, na swoich tablicach.

8. Eliminuj spam automatycznie – Akismet
Akismet to jedna z najczęściej pobieranych wtyczek na WordPressie. Z nią skutecznie rozprawisz się ze spamem – pomaga ona rozpoznać czy pozostawiony komentarz to tekst prawdziwej osoby czy zwykły spam.

9. Skróć ścieżkę zakupową klienta – BUY.BOX
BUY.BOX skraca internautom dorgę do sklepów internetowych. Jest to idealne narzędzie dla blogerów piszących recenzję produktów (książki, filmy, muzyka, kosmetyki, art. dziecięce, elektronika itp.). Wtyczka ta umożliwia dodanie na blogu widgetu produktowego przekierowującego do sklepów oferujących recenzowany w artykule produkt. Tym samym kupujący łatwo znajduje produkt, sklep zyskuje klienta, a bloger – prowizję do sprzedaży.

Warto skorzystać z wtyczek usprawniających korzystanie z WordPressa. Pomagają one bowiem nie tylko w ściągnięciu ruchu z wyszukiwarek na Twoją stronę (indeksacja, optymalizacja), ale także w jak najdłuższym zatrzymaniu na stronie użytkownika. Dzięki nim Twoja strona będzie także bardziej atrakcyjna i przejrzysta – same plusy.

Podziel się