Jak mogę zarobić z BUY.BOX-em?

Spis treści

Porównywarka cen – Wybierz najlepszą ofertę

BUY.BOX to miniporównywarka cen, która wyświetla się na witrynach internetowych w formie widgetu. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce. Działa na zasadzie sieci partnerskiej i pośredniczy w zakupie między sklepem, a klientem. Przewyższa tradycyjne porównywarki przede wszystkim pod tym względem, że moduł umieszczany jest pod recenzją konkretnego produktu – to właśnie wartościowy content napędza afiliację. Dzięki temu produkt jest oferowany odbiorcy, który niemalże na pewno jest nim zainteresowany. Co więcej, dzięki temu proces dokonywania zakupu jest krótszy i to nie tylko ze względu na oszczędzony czas. W ten sposób decyzja o ewentualnym nabyciu danego artykułu jest już niejako podjęta; wystarczy kliknąć i zwieńczyć zakup. Widget może wyglądać, jak na poniższym zdjęciu (ramka pod recenzją).

Jak widać, nie jest on zatem zbyt natarczywą formą reklamy. Nie rzuca się w oczy bardziej niż przeciętna reklama kontekstowa Google, nie mruga, nie wyskakuje z każdej możliwej strony przeglądarki, nie ucieka przed kursorem myszki, gdy próbuje się ją zamknąć. I – jako że nie jest typową promocją – taka reklama jest odporna na programy typu AdBlock, więc dotrze do każdego. A szersze dotarcie może oznaczać większe zyski zarówno dla firmy, jak i dla wydawcy bloga.

Kto może zarobić z widgetem BUY.BOX?

Z widgetem BUY.BOX może zarobić każdy, kto sprzedaje w sieci swoje produkty – niezależnie od tego czy robi na swojej stronie, czy może sprzedaje gdzie indziej, na zewnętrznej platformie, np. aukcyjnej bądź w niezależnie działającym sklepie internetowym.

Jakie kategorie blogów sprawdzają się najlepiej

Początkowo najłatwiej pod względem zarabiania z BUY.BOX mieli właściciele księgarni, ponieważ to od tej branży BUY.BOX rozpoczął działalność i to w jej zakresie jest najbardziej rozwinięty. Obecnie widget BUY.BOX współpracuje też ze sklepami oferującymi chociażby kosmetyki, artykuły dziecięce, elektronikę, filmy, gry czy muzykę i – docelowo – ze wszystkimi produktami dostępnymi on-line.

Umieszczenie oferty BUY.BOX w porównywarkach cenowych niesie ze sobą szereg pozytywów. Za ich pomocą nie tylko wzrosną nasze dochody, lecz także podniesiemy świadomość naszej marki. Mechanizm jest bardzo prosty: na portalach internetowych i blogach pod recenzją produktu wśród innych znajdujących się w zestawieniu ofert, zostanie umieszczony nasz sklep. Jeśli konsument uzna naszą propozycję za najbardziej korzystną, poprzez hiperłącze wejdzie bezpośrednio na naszą stronę, a wtedy prawdopodobnie dokona zakupu.

Nie tylko właściciele sklepów zarabiają na tej wtyczce. BUY.BOX działa też w drugą stronę – posiadacz witryny, na której umieszczony jest widget, otrzyma prowizję od każdego zamówienia zrealizowanego za pośrednictwem widgetu umieszczonego na jego stronie. Nie musisz mieć przy tym dużego serwisu z recenzjami, takiego jak np. lubimyczytac.pl czy wizaz.pl. Wystarczy, że prowadzisz bloga, na którym udostępniasz swoje recenzje i umieścisz pod nimi BUY.BOX-a, a od każdego zakupionego produktu otrzymasz wynagrodzenie w modelu PPS (ang. pay per sale). Możesz nawet mieć aplikację mobilną – widget i tak zadziała.
Innym rozwiązaniem jest też umieszczanie widgetu na stronie producenta, który nie ma prowadzi własnego e-sklepu i chce kierować internautów do skepów, gdzie będą mogli kupić jego produkty. Z tej możliwości najczęściej korzystają wydawcy książek czy producenci z branży RTV/AGD, którzy współpracują w zakresie sprzedaży swoich produktów z zewnętrznymi firmami.

Ile możesz zarobić?

Nie da się jednoznacznie oszacować, ile możesz zarobić, jeśli dołączysz do programu partnerskiego BUY.BOX. Wszystko zależy od tego, czy nasz blog jest popularny, ile sklepów zdecydujemy się promować, gdzie umieścimy widget i czy dostosujemy jego wygląd do layoutu naszej strony. Prowizja od sprzedaży może wynosić ok. 1 do nawet nawet 28%. Najwięcej zyskamy, prowadząc blogi tematyczne, które niosą ze sobą interesujący dla internautów content, ponieważ wtedy trafimy w konkretną grupę odbiorców, która nie tylko będzie zainteresowana danym produktem, ale zbliżoną mu tematyką w ogóle.
Istotnym czynnikiem jest też optymalizacja widgetu. Musisz umiejscowić go w ten sposób, by nie raził po oczach, lecz wciąż był widoczny i dostępny, gdy okaże się potrzebny. Jeśli zaś prowadzisz sklep internetowy, twoje zyski zależą od atrakcyjności i szerokości twojej oferty. Jeśli wybijesz się ponad konkurencję (niekoniecznie ceną produktu, zaufanie i renoma są nawet ważniejsze!), twoja sprzedaż może znacząco wzrosnąć.

Załóż konto i przetestuj, jak działa BUY.BOX!

Podziel się