Spis treści

Linki w relacjach

Dodawanie linków w relacjach jeszcze do niedawna było zarezerwowane tylko dla kont, które posiadały co najmniej 10 tys. obserwujących. Na szczęście w ostatnim czasie Instragram zdecydował się udostępnić wszystkim użytkownikom możliwość dodawania w swoich relacjach klikalnych linków w formie naklejek. Dzięki temu każdy, kto posiada konto w tym serwisie społecznościowym może kierować swoich użytkowników do sklepów i zarabiać na prowizjach od sprzedaży. 

Dzięki tej funkcji w relacjach na Instagramie można użyć jednego z dwóch narzędzi oferowanych przez platformę BUY.BOX:

Jaka jest podstawowa różnica między linkiem tekstowym, a Landing Page produktowy oraz jakie mają zastosowanie?

Pierwsze z nich, to po prostu zwykłe linki tekstowe. Wystarczy wybrać sklep i stronę docelową, na którą chcemy kierować internautów, a następnie wygenerowany link partnerski wstawić w swojej relacji na Instagramie. Linki tekstowe sprawdzają się wtedy, kiedy chcemy kierować np. do promocji, listy produktów lub po prostu na główną stronę sklepu.

Jeżeli w swojej relacji promujemy jeden konkretny produkt, znacznie lepszym wyjściem będzie skorzystanie z widżetu BUY.BOX, który internautom da możliwość porównania cen w wielu sklepach i wybrania najlepszej oferty. Jak już powiedzieliśmy, w relacjach na Instagramie można wstawiać tylko linki, więc standardowy widżet BUY.BOX tutaj się nie sprawdzi. Z pomocą przychodzi jednak narzędzie Landing Page Produktowy, które jest niczym innym, jak widżetem BUY.BOX w formie linku. W tym przypadku wystarczy w generatorze wyszukać produkt, który będziemy promować w naszej relacji i skopiować przygotowany adres URL. Następnie pozostaje już tylko wkleić ten adres w relacji na Instagramie. Każdy internauta, który kliknie taką naklejkę zobaczy widżet BUY.BOX z listą sklepów, w których dany produkt jest dostępny oraz aktualne ceny.  

Poza relacjami, na Instagramie mamy oczywiście jeszcze zwykłe posty. Tutaj sprawa jest trochę trudniejsza, bo nie da się w nich wstawić klikalnych linków. Nie oznacza to jednak, że nic nie możemy zrobić. Z powodzeniem możemy wykorzystać link, który można wstawić w Bio, czyli krótkim opisie widocznym w naszym profilu. Będzie on łatwy do znalezienia i użycia przez odwiedzających naszego Instagrama internautów. Jedyna jego wada jest taka, że możemy tam wstawić tylko jeden link, czyli np. link nawiązujący do ostatniego posta. Na szczęście możemy skorzystać z zewnętrznej usługi Later.com, w ramach której uzyskamy dostęp do ulubionego narzędzia instagramowych influencerów, czyli Linkin.bio. Narzędzie to pozwala stworzyć adres URL, pod którym będą widoczne nasze posty i przypięte do nich linki. 

Jak wykorzystać BUY.BOX w aplikacji Later.com

Po dodaniu posta wystarczy zalogować się do swojego konta w Later.com, kliknąć w odpowiedni post, a następnie w odpowiednie pole wstawić wygenerowany link tekstowy lub landing page produktowy. Warto też w treści posta powiadomić swoich użytkowników, że w naszym Bio znajdą link do prezentowanego w na zdjęciu produktu.

Od teraz mamy jeden link w naszym Bio, po kliknięciu którego pokaże się lista wszystkich postów z podpiętymi linkami. Kliknięcie w wybrany post przeniesie we wskazane miejsce.

Zarabiania na Instagramie

Mamy różne aplikacje i narzędzia, które umożliwiają nam wzbogacić swój content o funkcje, które nie tylko będą użyteczne dla naszych obserwatorów, ale pozwolą nam zarobić. Wystarczy zaplanować treści, wpleść opisane narzędzia i testować. Dzięki temu sprawdzimy, które z dostępnych rozwiązań najlepiej sprawdzą się na naszym koncie.

Podziel się