BUY.BOX

Jak wykorzystać narzędzia BUY.BOX na Instagramie

Instagram to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, który coraz szybciej staje się miejscem,  gdzie promuje się i sprzedaje produkty. To właśnie tam, coraz częściej internauci zaczynają swoją zakupową ścieżkę. Nie trzeba jednak prowadzić sklepu, żeby skorzystać z narzędzi oferowanych przez Instagram. Poniżej prezentujemy sposoby wykorzystania narzędzi BUY.BOX do zarabiania na Instagramie. 

Linki w relacjach

Dodawanie linków w relacjach jeszcze do niedawna było zarezerwowane tylko dla kont, które posiadały co najmniej 10 tys. obserwujących. Na szczęście w ostatnim czasie Instragram zdecydował się udostępnić wszystkim użytkownikom możliwość dodawania w swoich relacjach klikalnych linków w formie naklejek. Dzięki temu każdy, kto posiada konto w tym serwisie społecznościowym może kierować swoich użytkowników do sklepów i zarabiać na prowizjach od sprzedaży. 

Dzięki tej funkcji w relacjach na Instagramie można użyć jednego z dwóch narzędzi oferowanych przez platformę BUY.BOX:

Jaka jest podstawowa różnica między linkiem tekstowym, a Landing Page produktowy oraz jakie mają zastosowanie?

Pierwsze z nich, to po prostu zwykłe linki tekstowe. Wystarczy wybrać sklep i stronę docelową, na którą chcemy kierować internautów, a następnie wygenerowany link partnerski wstawić w swojej relacji na Instagramie. Linki tekstowe sprawdzają się wtedy, kiedy chcemy kierować np. do promocji, listy produktów lub po prostu na główną stronę sklepu.

Jeżeli w swojej relacji promujemy jeden konkretny produkt, znacznie lepszym wyjściem będzie skorzystanie z widżetu BUY.BOX, który internautom da możliwość porównania cen w wielu sklepach i wybrania najlepszej oferty. Jak już powiedzieliśmy, w relacjach na Instagramie można wstawiać tylko linki, więc standardowy widżet BUY.BOX tutaj się nie sprawdzi. Z pomocą przychodzi jednak narzędzie Landing Page Produktowy, które jest niczym innym, jak widżetem BUY.BOX w formie linku. W tym przypadku wystarczy w generatorze wyszukać produkt, który będziemy promować w naszej relacji i skopiować przygotowany adres URL. Następnie pozostaje już tylko wkleić ten adres w relacji na Instagramie. Każdy internauta, który kliknie taką naklejkę zobaczy widżet BUY.BOX z listą sklepów, w których dany produkt jest dostępny oraz aktualne ceny.  

Poza relacjami, na Instagramie mamy oczywiście jeszcze zwykłe posty. Tutaj sprawa jest trochę trudniejsza, bo nie da się w nich wstawić klikalnych linków. Nie oznacza to jednak, że nic nie możemy zrobić. Z powodzeniem możemy wykorzystać link, który można wstawić w Bio, czyli krótkim opisie widocznym w naszym profilu. Będzie on łatwy do znalezienia i użycia przez odwiedzających naszego Instagrama internautów. Jedyna jego wada jest taka, że możemy tam wstawić tylko jeden link, czyli np. link nawiązujący do ostatniego posta. Na szczęście możemy skorzystać z zewnętrznej usługi Later.com, w ramach której uzyskamy dostęp do ulubionego narzędzia instagramowych influencerów, czyli Linkin.bio. Narzędzie to pozwala stworzyć adres URL, pod którym będą widoczne nasze posty i przypięte do nich linki. 

Jak wykorzystać BUY.BOX w aplikacji Later.com

Po dodaniu posta wystarczy zalogować się do swojego konta w Later.com, kliknąć w odpowiedni post, a następnie w odpowiednie pole wstawić wygenerowany link tekstowy lub landing page produktowy. Warto też w treści posta powiadomić swoich użytkowników, że w naszym Bio znajdą link do prezentowanego w na zdjęciu produktu.

Od teraz mamy jeden link w naszym Bio, po kliknięciu którego pokaże się lista wszystkich postów z podpiętymi linkami. Kliknięcie w wybrany post przeniesie we wskazane miejsce.

Zarabiania na Instagramie

Mamy różne aplikacje i narzędzia, które umożliwiają nam wzbogacić swój content o funkcje, które nie tylko będą użyteczne dla naszych obserwatorów, ale pozwolą nam zarobić. Wystarczy zaplanować treści, wpleść opisane narzędzia i testować. Dzięki temu sprawdzimy, które z dostępnych rozwiązań najlepiej sprawdzą się na naszym koncie.

Udostępnij na:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Waldemar Sadowski

Waldemar Sadowski

CEO. Z wykształcenia inżynier i ekonomista. Od kilkunastu lat aktywnie związany z branżą e-commerce i e-marketingu. Wielki pasjonat nowych technologii.

Najnowsze wpisy

Monetyzuj swoje treści skuteczniej

Tylko kilka minut dzieli Cię to tego, żeby zacząć zmieniać swoich odbiorców w kupujących i zarabiać na prowizjach od sprzedaży.