Jak zatrzymać użytkownika na stronie czy blogu

Spis treści

Gdy nie znajdujemy nic wartościowego na stronie – po prostu z niej uciekamy.

Jeśli poszukujemy informacji o danym kosmetyku, to chcemy rzetelnej informacji – nawet jeśli to dobry artykuł sponsorowany. Szukamy odpowiedzi na pytanie: co to, z czego jest zrobione, jakie ma właściwości i przede wszystkim ile kosztuje. Kompleksowa i jednocześnie przejrzysta (czyt. nieprzeładowana) informacja, to podstawa.

Dodatkowym elementem, nieprzeładowującym strony, a uzupełniającym jej treść (także sponsorowane) jest widget BUY.BOX. Jest on natywnym elementem zintegrowanym i wpasowanym w stronę lub bloga.

Stosując to narzędzie, chcemy w nienachalny dla użytkownika sposób uzupełnić daną treść i jednocześnie w nieinwazyjny dla niego sposób inaczej podać informację, której potrzebują.

W tym przypadku jest to informacja, gdzie użytkownik może kupić produkt o którym czyta. Widget BUY.BOX wstawiony pod opisem produktu daje dostęp do pożądanych informacji, będących niejako przedłużeniem tego, o czym czyta. Otrzymuje precyzyjną wskazówkę gdzie i w jakiej cenie może kupić właśnie ten produkt.

Co ciekawe, zazwyczaj nie wie, że korzysta z zewnętrznego rozwiązania – przez co stanowi to wartość dodaną dla użytkownika i jednocześnie dla Wydawcy, którzy może monetyzować ruch na swojej stronie.

Dzisiaj dominuje obraz, ale podany w ładnej i prostej formie. Widget staje się właśnie takim elementem, który komponuje się z treścią tworząc jedną, spójną całość.

Reklama natywna pojawiła się, gdy użytkownicy przestali być aż tak podatni na formę displayową, tzw. banner blindness, co powoduje, że wydawcy wciąż poszukują nowych form natywnych.

Warto podkreślić, że istnieją jeszcze możliwości ciekawego wykorzystania przestrzeni na stronie czy blogu, w taki sposób – aby nienachalnie podsunąć użytkownikom zakupowy kontekst do treści o których czytają. To nic innego jak przekazanie im narzędzia, które upraszcza cały proces. Istotne jest spójne dopasowanie przekazu strony i treści nań zawartej.

Podziel się