BUY.BOX

Jak zrobić exit popup na WordPress?

Jak zrobić exit popup na WordPress?

Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody z różnego rodzaju działalnościami w Internecie. Zakładamy blogi, serwisy, portale czy też sklepy online. Bardzo często te i inne strony tworzymy za pomocą WordPressa – jednego z najpopularniejszych narzędzi internetowych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. WordPress jest tak często wybierany z kilku powodów – przede wszystkim odznacza się intuicyjną obsługą i odpowiednio dopracowanym designem. Po drugie charakteryzuje się stabilną pracą, szybkim ładowaniem stron oraz optymalizacją dla różnych urządzeń – komputerów stacjonarnych, laptopów, tabletów i smartfonów. Po trzecie w końcu, WordPress posiada bardzo dużą bazę wtyczek, czyli tak zwanych pluginów. Najpopularniejszymi z nich są kalendarze wydarzeń, mapy czy też katalogi produktów dla sklepów internetowych. Sporym zainteresowaniem użytkowników cieszy się także tzw. overlay exit popup.

Exit popup – co to jest?

W największym uproszczeniu overlay exit popup to wyskakujące okienko, które pojawia się na stronie internetowej w chwili, gdy użytkownik chce ją opuścić. Zazwyczaj na portalach i w sklepach online spotyka się coś przeciwnego, a zatem plugin, który już od samego wejścia na stronę informuje nas o promocjach lub o otwarciu nowego punktu sprzedaży. W przypadku overlay exit popup, plugin ten stanowi swego rodzaju ostatnią deskę ratunku, by jeszcze na moment utrzymać użytkownika na stronie i sprawić, by jednak skorzystał z przedstawianej oferty.

Exit popup – plugin, który zmusza do działania

W treści tego typu wtyczki może zostać umieszczony dowolny napis i grafika, które zachęcą do działania lub chociażby do pozostania w serwisie i przyjrzenia się ofercie. Znakomitym pomysłem może okazać się umieszczenie w niej pola na adres e-mail, by w zamian za zapisanie się do newslettera, użytkownik otrzymał 10% rabatu na najbliższe zakupy. Możliwości jest bardzo wiele, a wszystko może być dostosowane idealnie pod ofertę i treści strony internetowej na WordPressie.

Jak zrobić overlay exit popup w WordPressie?

Tego typu plugin może zostać w bardzo prosty sposób dodany na naszą stronę internetową, co jest dodatkową zaletą WordPressa. Gdy już posiadamy stronę i jesteśmy zalogowani, musimy wejść do menu całego serwisu, a zatem do miejsca, gdzie znajdują się wszystkie dostępne opcje. Wyszukujemy sekcję “wtyczki” (z ang. plugin) i wybieramy opcję “dodaj nową”. Po tej czynności wyświetlają nam się wszystkie dostępne propozycje wtyczek (jest ich ponad 55 tysięcy). Po wpisaniu w wyszukiwarkę “exit popup” wyświetlą się wszystkie pluginy oferujące tę konkretną funkcję na WordPressie.

Po zapoznaniu się z opisami poszczególnych pluginów, naszym zadaniem jest wybranie oprogramowania, które spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Bardzo wiele wtyczek w WordPressie jest dostępnych w wersji darmowej, dlatego po wskazaniu najodpowiedniejszego pluginu klikamy “zainstaluj teraz”, a następnie “aktywuj”. W zależności od wybranego narzędzia, w lewym menu pojawi się dodatkowa opcja przedstawiająca wszystkie funkcje nowej wtyczki, jaką jest overlay exit popup. WordPress powinien tę opcję wyświetlić w sposób automatyczny, bezpośrednio po instalacji pluginu. Nas będzie interesowała opcja “Popups”, którą klikamy. W zależności od narzędzia, poszczególne opcje będą się od siebie różnić, jednak najczęściej spotkanymi komunikatami pluginów są okienka na adres e-mail oraz grafika przedstawiająca aktualnie obowiązujące promocje na wybrane produkty.

Po wybraniu najodpowiedniejszej opcji, zostaniemy przeniesieni do kreatora konkretnego overlay exit popupu, gdzie naszym zadaniem będzie między innymi wybór kolorystyki i tytułu okienka, treści komunikatu oraz najodpowiedniejszego obrazka lub wcześniej przygotowanej grafiki. Wiele narzędzi oferuje dodanie przycisku “call to action”, a zatem funkcji, która po kliknięciu w przycisk, przenosi użytkownika do wybranego produktu, który obecnie jest w promocyjnej cenie – możliwości jest wiele, a ogranicza nas tylko nasza kreatywność.

Ważną informacją jest fakt, że tworzone zmiany w overlay exit popupie na WordPressie mogą być na bieżąco kontrolowane poprzez opcję podglądu. Ostatnią czynnością jest wybór najodpowiedniejszych scenariuszy, a zatem zaprogramowanie overlay exit popupu w taki sposób, aby wyświetlał się w odpowiednim momencie oraz na wybranych podstronach sklepu lub serwisu. Po zdefiniowaniu tego elementu możemy opublikować wszystkie zmiany i od tej chwili WordPress będzie w określonych sytuacjach wyświetlał nasz plugin.

Czy wyskakujące okienko działa?

Jak pokazują badania, overlay exit popup instalowany na WordPressie jest niezwykle istotnym narzędziem marketingu. Jego instalacja pozwala zwiększyć współczynnik konwersji nawet o kilkanaście procent, co jest bardzo dobrym rezultatem biorąc pod uwagę fakt, że te kilkanaście procent użytkowników było o krok od opuszczenia naszej strony internetowej. WordPress dysponuje wieloma funkcjonalnymi pluginami, dlatego warto zapoznać się z ich możliwościami.

Udostępnij na:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Joanna Kaczmarek

Joanna Kaczmarek

Chief Marketing Officer. Od wielu lat związana z branżą internetową. Aktywnie zaangażowana w rynek wydawców i afiliacji.

Najnowsze wpisy

Monetyzuj swoje treści skuteczniej

Tylko kilka minut dzieli Cię to tego, żeby zacząć zmieniać swoich odbiorców w kupujących i zarabiać na prowizjach od sprzedaży.