Jak zrobić exit popup na WordPress?

Spis treści

Exit popup – co to jest?

W największym uproszczeniu overlay exit popup to wyskakujące okienko, które pojawia się na stronie internetowej w chwili, gdy użytkownik chce ją opuścić. Zazwyczaj na portalach i w sklepach online spotyka się coś przeciwnego, a zatem plugin, który już od samego wejścia na stronę informuje nas o promocjach lub o otwarciu nowego punktu sprzedaży. W przypadku overlay exit popup, plugin ten stanowi swego rodzaju ostatnią deskę ratunku, by jeszcze na moment utrzymać użytkownika na stronie i sprawić, by jednak skorzystał z przedstawianej oferty.

Exit popup – plugin, który zmusza do działania

W treści tego typu wtyczki może zostać umieszczony dowolny napis i grafika, które zachęcą do działania lub chociażby do pozostania w serwisie i przyjrzenia się ofercie. Znakomitym pomysłem może okazać się umieszczenie w niej pola na adres e-mail, by w zamian za zapisanie się do newslettera, użytkownik otrzymał 10% rabatu na najbliższe zakupy. Możliwości jest bardzo wiele, a wszystko może być dostosowane idealnie pod ofertę i treści strony internetowej na WordPressie.

Jak zrobić overlay exit popup w WordPressie?

Tego typu plugin może zostać w bardzo prosty sposób dodany na naszą stronę internetową, co jest dodatkową zaletą WordPressa. Gdy już posiadamy stronę i jesteśmy zalogowani, musimy wejść do menu całego serwisu, a zatem do miejsca, gdzie znajdują się wszystkie dostępne opcje. Wyszukujemy sekcję “wtyczki” (z ang. plugin) i wybieramy opcję “dodaj nową”. Po tej czynności wyświetlają nam się wszystkie dostępne propozycje wtyczek (jest ich ponad 55 tysięcy). Po wpisaniu w wyszukiwarkę “exit popup” wyświetlą się wszystkie pluginy oferujące tę konkretną funkcję na WordPressie.

Po zapoznaniu się z opisami poszczególnych pluginów, naszym zadaniem jest wybranie oprogramowania, które spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Bardzo wiele wtyczek w WordPressie jest dostępnych w wersji darmowej, dlatego po wskazaniu najodpowiedniejszego pluginu klikamy “zainstaluj teraz”, a następnie “aktywuj”. W zależności od wybranego narzędzia, w lewym menu pojawi się dodatkowa opcja przedstawiająca wszystkie funkcje nowej wtyczki, jaką jest overlay exit popup. WordPress powinien tę opcję wyświetlić w sposób automatyczny, bezpośrednio po instalacji pluginu. Nas będzie interesowała opcja “Popups”, którą klikamy. W zależności od narzędzia, poszczególne opcje będą się od siebie różnić, jednak najczęściej spotkanymi komunikatami pluginów są okienka na adres e-mail oraz grafika przedstawiająca aktualnie obowiązujące promocje na wybrane produkty.

Po wybraniu najodpowiedniejszej opcji, zostaniemy przeniesieni do kreatora konkretnego overlay exit popupu, gdzie naszym zadaniem będzie między innymi wybór kolorystyki i tytułu okienka, treści komunikatu oraz najodpowiedniejszego obrazka lub wcześniej przygotowanej grafiki. Wiele narzędzi oferuje dodanie przycisku “call to action”, a zatem funkcji, która po kliknięciu w przycisk, przenosi użytkownika do wybranego produktu, który obecnie jest w promocyjnej cenie – możliwości jest wiele, a ogranicza nas tylko nasza kreatywność.

Ważną informacją jest fakt, że tworzone zmiany w overlay exit popupie na WordPressie mogą być na bieżąco kontrolowane poprzez opcję podglądu. Ostatnią czynnością jest wybór najodpowiedniejszych scenariuszy, a zatem zaprogramowanie overlay exit popupu w taki sposób, aby wyświetlał się w odpowiednim momencie oraz na wybranych podstronach sklepu lub serwisu. Po zdefiniowaniu tego elementu możemy opublikować wszystkie zmiany i od tej chwili WordPress będzie w określonych sytuacjach wyświetlał nasz plugin.

Czy wyskakujące okienko działa?

Jak pokazują badania, overlay exit popup instalowany na WordPressie jest niezwykle istotnym narzędziem marketingu. Jego instalacja pozwala zwiększyć współczynnik konwersji nawet o kilkanaście procent, co jest bardzo dobrym rezultatem biorąc pod uwagę fakt, że te kilkanaście procent użytkowników było o krok od opuszczenia naszej strony internetowej. WordPress dysponuje wieloma funkcjonalnymi pluginami, dlatego warto zapoznać się z ich możliwościami.

Podziel się