BUY.BOX

Jakie wtyczki są popularne na WordPressie?

Jakie wtyczki są popularne na WordPressie?

WordPress, choć sam w sobie jest interesującą platformą, wiele zyskuje dzięki różnym – praktycznym bądź też mniej – wtyczkom, które można bezpłatnie zainstalować na każdej stronie zbudowanej na jej bazie. Które z nich są warte uwagi?

1. Akismet

Ta wtyczka pozwoli na przefiltrowanie komentarzy pod kątem spamu, a także na przejrzenie zawartych w nich treści. To jedno z najlepszych tego typu narzędzi. Stworzyły ją te same osoby, które projektowały WordPressa, co przemawia za jej wysoką jakością. Jej dużym atutem jest to, że jest już zainstalowana wraz z aktualną wersją tej platformy – należy ją jednak aktywować. W tym celu potrzebny jest klucz API, który można pobrać po zarejestrowaniu się na oryginalnej, anglojęzycznej stronie WordPressa. Następnie wystarczy wpisać go w ustawienia wtyczki i gotowe.

Popularność*: ponad 3 miliony aktywnych instalacji
Ocena*: 5 gwiazdek

2. Contact Form 7

Dodatek, który pozwala na bezproblemowe stworzenie formularzy kontaktowych. Jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Dzięki niemu można wygenerować także inne podobne elementy, np. stronę konkursową dla odwiedzających bloga.

Popularność*: ponad 3 miliony aktywny
Ocena*: 4,5 gwiazdki

3. Smush Image Compression and Optimization

To narzędzie pozwala na zmianę optymalizację i kompresję umieszczanych na stronie internetowej zdjęć. Dzięki niemu można dowolnie modyfikować kształty. Przydaje się szczególnie w przypadku blogów, na których jest zwykle bardzo dużo treści. Sama wtyczka jest prosta w obsłudze i całkowicie bezpłatna.

Popularność*: ponad 800 milionów aktywnych instalacji
Ocena*: 5 gwiazdek

4. Google Analytics

Najbardziej znana platforma do prowadzenia statystyk może być wygodniejsza dla prowadzących stronę na WordPressie. O użyteczności Google Analytics wie prawie każda osoba prowadząca sklep internetowy, choć w przypadku bloga sprawdza się niewiele gorzej – poza pomiarem czynnika konwersji i wielkości sprzedaży, może dać wgląd w to, kto odwiedza stronę czy bloga w czasie rzeczywistym, a także analizować treści. To może pomóc w określeniu, co najbardziej podoba się naszej niszy.
By zainstalować Google Analytics na stronie zbudowanej na WordPressie, można skorzystać z kilku różnych wtyczek. Najbardziej popularne z nich to Google Analytics udostępnione przez Share This (b) oraz Google Analytics for WordPress by MonsterInsights udostępnione przez wspomniane w nazwie Monster Insights (a).

Popularność*: (a) ponad milion aktywnych instalacji/(b) ponad 600 tysięcy aktywnych instalacji
Ocena*: (a) 4 gwiazdki/(b) 3 gwiazdki

5. Autoptimize

Dzięki temu narzędziu łatwiej będzie zoptymalizować prowadzoną stronę, niezależnie od jej przeznaczenia i formy. Jego obsługa obejmuje skrypty i style, ciasteczka i kod HTML. Oferuje także rozwinięte opcje ustawień i szczegółowy interfejs API, co pozwala na pełne modyfikacje w tym względzie.

Popularność*: Ponad 300 tysięcy aktywnych instalacji
Ocena*: 4,5 gwiazdki

6. Slideshow Gallery

Wtyczka, dzięki której można stworzyć galerię zdjęć w typie slideshow, czyli taką, w której wszystkie zdjęcia można przeglądać naraz; tak, jakby były w jednym pliku. To bardzo praktyczne rozwiązanie dla właścicieli blogów i portali. Pozwala na pełną personifikację powstających albumów.

Popularność*: ponad 30 tysięcy aktywnych instalacji
Ocena*: 4,5 gwiazdki

7. Gator Cache

Dodatek, który wspiera zarządzanie pamięcią podręczną stron i plikami wymiany. Jego dużą zaletą jest to, że aktualizuje się automatycznie. Twórca oferuje ponadprzeciętną jakość ciasteczek. Wtyczka jest kompatybilna z wieloma innymi narzędziami.

Popularność*: ponad 2 tysiące aktywnych instalacji
Ocena*: 5 gwiazdek

8. BUY.BOX

To narzędzie pozwala na umieszczenie miniporównywarki cenowej w dowolnym miejscu strony internetowej czy bloga. Pozwala na zyskanie prowizji od sprzedaży produktów dopasowanych tematycznie do portalu. Nie niesie za sobą żadnych zobowiązań z punktu widzenia wydawcy. Ponadto, jest do atrakcyjna funkcjonalność dla odwiedzających naszą stronę, ponieważ pozwala im od razu sprawdzić, gdzie i za ile kupią opisywany przez nas produkt.

Popularność*: ponad 100 aktywnych instalacji
Ocena*: 5 gwiazdek

9. SEO Ready Links Export

Ciekawy dodatek, dzięki któremu można wydrukować listę wszystkich stron i postów istniejących na stronie. Takie zebranie wszystkich odnośników naraz może pomóc w ich korzystnym kojarzeniu (szczególnie w przypadku prowadzenia bloga) lub też wykrywaniu błędów.

Popularność*: ponad 100 aktywnych instalacji
Ocena*: 5 gwiazdek

* Zarówno stopień popularności, jak i ocena zostały zaczerpnięte z polskiej strony WordPressa (pl.wordpress.org). Na oba faktyczny wpływ mają użytkownicy tej platformy software.

Wszystkie te wtyczki, choć wygodne i ciekawe, mogą być bardziej lub mniej użyteczne w przypadku konkretnego bloga czy portalu. Dlatego zawsze należy dobrze przemyśleć, czy dane narzędzie ma jakąś faktyczną funkcję na stronie, co pozwoli na uniknięcie bałaganu i zasypanie strony niepotrzebnymi dodatkami.

Udostępnij na:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Waldemar Sadowski

Waldemar Sadowski

CEO. Z wykształcenia inżynier i ekonomista. Od kilkunastu lat aktywnie związany z branżą e-commerce i e-marketingu. Wielki pasjonat nowych technologii.

Najnowsze wpisy

Monetyzuj swoje treści skuteczniej

Tylko kilka minut dzieli Cię to tego, żeby zacząć zmieniać swoich odbiorców w kupujących i zarabiać na prowizjach od sprzedaży.