Pomoc i porady

Dodawanie stron i profili social media

Dodaj swoją stronę, na której będziesz używał naszych narzędzi
Aktualizacja: 1 tydzień temu

Aby rozpocząć korzystanie z naszej platformy musisz zgłosić co najmniej jedną stronę (blog, serwis internetowy, profil w mediach społecznościowych itp.), na której chcesz wykorzystywać oferowane przez nas narzędzia (widżet BUY.BOX, linki tekstowe). Pamiętaj, że możesz zgłosić tylko taką stronę, do której posiadasz prawa.

Każda nowo zgłoszona strona jest przez nas weryfikowana i może zostać odrzucona, jeżeli nie będzie działać lub będzie niezgodna z naszym regulaminem.

☝️ Proces weryfikacji nie blokuje możliwości korzystania z naszej platformy. O wyniku weryfikacji zostaniesz powiadomiony mailowo.

Nie akceptujemy następujących stron:

  • zawierających treści pornograficzne,
  • propagujących treści naruszające dobra osobiste innych osób,
  • wzywających do nienawiści,
  • zawierające treści naruszające prawo,
  • których nie jesteś właścicielem lub nie posiadasz praw do zarządzania nimi

Jak dodać stronę

Zaloguj się do swojego konta, a następnie przejdź do zakładki Ustawienia i wybierz Twoje strony. Po kliknięciu przycisk Dodaj nową stronę wyświetlony zostanie formularz. Uzupełnił wszystkie wymagane pola i zapisz.

Ważne! Pamiętaj, żeby zaznaczyć wszystkie kategorie zgodnie z tematyką Twojej strony. Dzięki temu nasz system automatycznie będzie wyświetlał Tobie sklepy i produkty dopasowane tematycznie do zgłoszonej przez Ciebie strony.

Jaki typ strony wybrać?

Wybór poprawnego typu strony jest kluczowe. NIe tylko ułatwi nam współpracę, ale także może uchronić Cię przez odrzucaniem Twojej strony przez reklamodawców, jeżeli typ nie będzie adekwatny do tego, czym jest i jak działa Twoja strona. Poniżej znajdziesz szczegółowe wyjaśnienie każdego z dostępnych typów, abyś mógł bez wątpliwości wybrać ten, który najlepiej opisuje Twoje działania.

  • Social media. Profile w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, YouTube, TikTok itp.). Wybierz tę kategorię, jeśli Twoja działalność afiliacyjna opiera się na promowaniu produktów lub usług za pośrednictwem treści publikowanych na platformach społecznościowych, takich jak posty, filmy, relacje czy reklamy.
  • Serwis internetowy. Strony internetowe, portale oraz fora internetowe. Jeśli prowadzisz rozbudowany serwis tematyczny, platformę informacyjną lub społeczność online, wybierz ten typ. Przykłady to portale newsowe, witryny tematyczne (np. kulinarne, technologiczne) oraz strony oparte na współpracy użytkowników.
  • Blog. Prywatne blogi – strony, na których dzielisz się swoją wiedzą, opiniami lub doświadczeniami. Może to być blog tematyczny (np. o podróżach, książkach czy technologii) lub bardziej osobisty dziennik.
  • Kody rabatowe, promocje. Serwisy publikujące informacje o kodach rabatowych oraz promocjach w sklepach internetowych. Jeśli Twoja strona lub platforma specjalizuje się w udostępnianiu kuponów rabatowych, okazji i zniżek, wybierz tę opcję.
  • Baza mailingowa. Lista mailingowa, do której wysyłasz newslettery lub inne komunikaty marketingowe. Możesz zgłosić jedynie taką bazę, której subskrybenci wyrazili zgodę na otrzymywanie maili. Pamiętaj, aby w swojej komunikacji uwzględniać wyraźne linki do ofert afiliacyjnych.
  • Aplikacja mobilna. Aplikacje na urządzenia mobilne – zarówno na system Android, jak i iOS. Jeśli promujesz produkty lub usługi za pomocą aplikacji mobilnej, np. gry, narzędzia użytkowego czy platformy edukacyjnej, wybierz tę opcję.
  • Wtyczka, rozszerzenie do przeglądarki. Rozszerzenia i wtyczki instalowane w przeglądarkach internetowych, które umożliwiają użytkownikom np. szybki dostęp do kodów rabatowych, porównywanie cen lub śledzenie promocji.
  • Podcast. Audycje internetowe publikowane w formie plików audio, które można odsłuchać na platformach takich jak Spotify, Apple Podcasts czy Google Podcasts. Jeśli promujesz produkty lub usługi w swoich odcinkach, wybierz tę kategorię.
  • Porównywarka cen. Serwisy umożliwiające użytkownikom porównywanie cen produktów lub usług w różnych sklepach internetowych. To narzędzie często używane przez osoby poszukujące najkorzystniejszych ofert.
  • Charytatywność. Projekty afiliacyjne prowadzone z myślą o wsparciu działań charytatywnych. Może to być np. strona, na której użytkownicy wspierają cele społeczne, a część zysków z afiliacji przeznaczana jest na organizacje non-profit.
  • Cashback. Platformy oferujące zwrot części pieniędzy za zakupy dokonane online. Jeśli Twoja strona działa w tym modelu, wybierz tę opcję. Użytkownicy najczęściej rejestrują się na Twojej stronie, aby korzystać z promocji i otrzymywać zwroty.
  • Program lojalnościowy. Strony lub aplikacje działające w ramach programów lojalnościowych, gdzie użytkownicy zdobywają punkty lub inne korzyści za zakupy, które mogą wymieniać na nagrody.
  • Sieć afiliacyjna. Działasz jako pośrednik między reklamodawcami a wydawcami i chcesz w swojej sieci promować nasze sklepy? Wybierz te opcję.
  • Offline. Promocja produktów lub usług w sposób tradycyjny, poza przestrzenią online. Może obejmować ulotki, katalogi drukowane, reklamy w prasie czy działania organizowane na eventach.

Jakich stron nie dodawać?

Pamiętaj, że możesz dodać tylko takie strony czy profile w mediach społecznościowych, do których posiadasz prawa lub jesteś osobą odpowiedzialną za ich zarządzanie.

Nie dodawaj następujących stron:

  1. Stron sklepów.
  2. Głównych stron popularnych serwisów, jak Onet.pl czy WP.pl.
  3. Głównych strono serwisów społecznościowych (np. https://facebook.com).
  4. Wymyślonych adresów URL.
  5. Stron, które jeszcze nie istnieją.