BUY.BOX

Pomoc i porady

Generator widżetu

Jak wygenerować widżet dla pojedynczego produktu, dopasować wygląd i wstawić na stronę
Aktualizacja: 8 miesięcy temu

Generator służy do utworzenia pojedynczego widżetu dla danego produktu i ręcznego wstawiania kodu na stronę, np. do wpisu na blogu czy landing page’a produktowego. Jeżeli natomiast chciałbyś zautomatyzować wyświetlanie widżetu w taki sposób, żeby wyświetlał się w całym twoim serwisie, zaszyj go w kodzie swojej strony.

Aby skorzystać z generatora i utworzyć kod widżetu dla wybranego produktu, przejdź do zakładki WidżetGenerator, a następnie postępuj zgodnie z poniższą instrukcją.

Krok 1 – wybór produktu

Wyszukaj produkt, dla którego chcesz przygotować widżet. W pole wyszukiwarki wpisz nazwę lub kod kreskowy lub ISBN produktu, a następnie wybierz interesujący cię produkt z listy podpowiedzi.

Krok 2 – wybór strony

Wybierz swoją stronę, na którą chcesz wstawić widżet, a następnie zaznacz odpowiednią kategorię, jeżeli nasz system nie dopasował jej automatycznie.

Krok 3 – dopasowanie wyglądu

Wszystkie twoje widżety domyślnie są wyświetlane w sposób, w jaki są skonfigurowane w ustawieniach domyślnych (WidżetUstawienia). W sekcji „Dopasuj wygląd” generatora możesz jednak nadpisać cześć tych ustawień i zmienić wygląd tylko tego konkretnego widżetu, który akurat przygotowujesz.

  • Rodzaj widżetu – sposób wyświetlania widżetu na stronie.
  • Nazwa produktu – domyślnie wyświetlamy nazwę produktu pobraną z naszej bazy, w tym miejscu możesz jednak ją poprawić lub wstawić własną.
  • Opis produktu – dodatkowe pole, w które domyślnie wstawiamy kod producenta lub np. autora w przypadku książek. Tutaj również możesz wstawić własny opis.
  • Główny kolor – ten kolor zostanie użyty jako tło przycisków „Idź do sklepu” i „Pokaż więcej.
  • Własna treść przycisku – tutaj możesz zmienić domyślną treść przycisku „Idź do sklepu” na własną, na przykład „Kup teraz” czy „Sprawdź cenę”.
  • Prezentacja sklepu – możesz wybrać jedną z dwóch opcji prezentacji sklepu w gotowym widzicie. Do wyboru masz ikonę plus nazwę sklepu lub sam logotyp sklepu.
  • Maksymalna domyślna liczba wyświetlanych ofert – możesz wskazać jaka liczba sklepów ma być domyślnie wyświetlana w widżecie. Jeżeli produkt będzie dostępny w większej liczbie sklepów, niż wartość w tym polu, cała reszta zostanie ukryta i będzie widoczna dopiero jak internauta kliknie przycisk „Pokaż więcej”.
  • Pokazuj szczegóły produktu – włącza lub wyłącza w widżecie prezentację produktu (zdjęcie, nazwa i opis).
  • Pokazuj ceny – włącza lub wyłącza w widżecie kolumnę z ceną.

Krok 4 – wstawienie na stronę

W ostatnim korku wyświetlany jest gotowy do opublikowania kod. Wystarczy go skopiować i wstawić na swojej stronie, w miejscu gdzie chcesz wyświetlić widżet. W tym kroku możesz też do kodu dodać dodatkowe parametry, które chcesz, żebyśmy zapisywali przy transakcjach (np. nazwę produktu, nazwę podstrony, unikalny identyfikator itp.).