Spis treści

Rodzaje widżetu BUY.BOX

Taki widżet, to nic innego jak narzędzie, które pozwoli w łatwy i prosty sposób przedstawić Twoim odbiorcą listę wybranych sklepów, w których mogą kupić polecane przez Ciebie produkty. Widżet jest przyjazny i czytelny, a Ty sam/a decydujesz w jakiej formie będzie wyświetlany na Twojej stronie.

Widżet dostępny jest w dwóch formach, odpowiedni pod każde media w jakich tworzysz:

  • Widżet (z różnymi opcjami widoku i modyfikacji wizualnej)
  • Landing Page produktowy (widżet, ale w formie linku)

Jak prezentuje się widżet w różnych odsłonach możesz sprawdzić na stronie Live demo widżetów BUY.BOX.

Widżet standardowy – jeden z 4 sposobów wyświetlania

Widżet standardowy jest widoczny od razu po załadowaniu strony. Możesz umieścić go tuż pod recenzją polecanego przez Ciebie produktu. Jest on bardzo wygodny dla Twoich odbiorców. Internauta nie musi wykonywać żadnej dodatkowej akcji, aby wyświetlić listę sklepów i porównać ceny z omawianym produktem. Musisz pamiętać, że widżet sam wszystkiego nie zrobi 😉 Ciekawa i konkretna treść to klucz do zachęcenia odbiorcy, aby kliknął w polecany produkt.

Widok widżetu standardowego

Dodatkowym atutem tego widżetu jest możliwość jego modyfikacji. Możesz zmienić:

  • kolor Call-to-action CTA (czyli wezwanie do akcji),
  • zmienić hasło w CTA,
  • dostosować wyświetlanie listy sklepów.

W poprzednim artykule zdradzam jak dobrze zaprojektować CTA -> Sprawdź jak dobrze zaprojektować CTA do swojego widżetu

Kolejne elementy widżetu, które możesz dostosować do swoich preferencji to:

  • liczba wyświetlanych sklepów,
  • włączenie/wyłączenie cen,
  • włączyć szczegóły produktu, czyli zdjęcie i opis,
  • formaty (książka, ebook czy audiobook) – to oczywiście jest dostępne tylko wybranych produktów.

Tutaj znajdziesz bardziej szczegółowe informacje -> Wybierz sklepy i dopasuj wygląd widżetu do swojej strony

Dobrym sposobem na wzbudzenie ciekawość i rozbicie tekstu na blogu, co doda lepszej czytelności, jest umieszczenie widżetu pomiędzy akapitami we wpisie polecającym produkt. Taki zabieg, pozwoli zwrócić większą uwagę na sam produkt i dzięki temu będzie większe prawdopodobieństwo wykonania akcji – kliknięcia w CTA. Z kolei odbiorca będzie mógł złapać oddech, co pozwoli na jego dłuższe zatrzymanie na stronie.

Widok widżetu, który rozbija treść wpisu na blogu.

Widżet popover i overlay – gdy polecasz kilka produktów w jednym tekście

Widżet popover i overlay to idealne rozwiązanie, kiedy chcesz użyć więcej niż jeden widżet na swojej stronie. Wyobraź sobie, że zastosowałeś widżet standardowy w środku wpisu i na końcu brakuje Ci jeszcze jednego wezwania do akcji. W tym miejscu możesz zastosować widok popover lub overlay. Wystarczy, że pod wpisem wstawisz CTA, z którego po najechaniu pojawi się taki sam widżet, jak zastosowałeś wcześniej. Masz do wyboru:

  • Widżet popover – pojawia się dopiero, kiedy zostanie wykonana akcja – czyli użytkownik kliknie w przycisku (np. Kup online) lub link w tekście. Jest to bardzo wygodny widok, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca. Musisz jednak skupić uwagę internauty na tym, aby chciał kliknąć w dany obiekt czy link. Przyjmując takie formy widżetu możesz polecać w jednym tekście kilka produktów!
Widok widżetu popover, który aktywuje się poprzez najechanie lub wciśnięcie przycisku.
  • Widżet overlay – również pojawia się dopiero po wykonaniu akcji (kliknięciu w przycisk lub podlinkowany fragment tekstu) Jego największą zaletą jest to, że pojawia się na przyciemnionym tle, w osobnym oknie. Dzięki temu odbiorca jest skupiony tylko na wyświetlonym widżecie. Taki widok daje większą szansę na wykonanie przez internautę dalszej akcji– w tym przypadku jest to przejście do sklepu i dokonanie zakupu, za który naliczona jest prowizja. Również świetnie sprawdzi się przy polecaniu różnych produktów w jednym artykule.
Widok widżetu overlay, który aktywuje się poprzez wciśnięcie przycisku.
  • Widżet logotypy – to uproszczony widok widżetu, który wyświetla tylko logotypy sklepów, bez dodatkowych informacji, takich jak ceny czy Call-to-action.
Widok widżetu logotypy.

Landing Page produktowy

To rozwiązanie idealnie sprawdzi się w mediach społecznościowych, w których nie możesz wrzucić klasycznego widżetu, ale link już tak 🙂 I tutaj z pomocą przychodzi Landing Page produktowy, czyli zwykły link, tyle, że po kliknięciu pojawi się widżet z listą sklepów (w nowym oknie). To wygodna i przyjazna opcja dla Ciebie, jak i odbiorców, którzy mogą porównać ceny polecanego produktów w różnych sklepach w jednym miejscu.

Jeżeli wcześniej dostosowałeś/aś widok swojego domyślnego widżetu, to ustawiania również przejdą dla Landing Page produktowego (widżetu w formie linku, o czym pisałam powyżej). Zatem widżet masz już gotowy! Wystarczy, że skopiujesz wygenerowany link i wstawisz go na swoją stronę www, social media czy mailing.

Możesz również personalizować wygląd widżetu dodając mu elementy własnej marki, jak np. logo. Pomoże to w identyfikacji Twojej marki jak i doda autentyczności.

Widok Landing Page’a produktowego umieszczonego na FB. Po kliknięciu w link wyświetli się lista sklepów w nowym oknie.

Inne narzędzie – Link tekstowy

Link tekstowy zapewne jest Tobie znany. To forma reklamy, która jako pierwsza zyskała na popularności w marketingu afiliacyjnym. To nic innego, jak bezpośredni link do polecanego produktu w konkretnym sklepie. Podlinkowaną frazę w tekście możemy wyróżnić, np. poprzez kolor czy pogrubienie, dzięki czemu będzie ona widoczna dla odbiorcy. Nie dość, że mamy tutaj aspekt wizualny, to jeszcze w momencie czytania o produkcie, mamy już do niego odnośnik. Odbiorca nie musi czytać całej recenzji do końca, jeżeli jego ciekawość została zaspokojona już w trakcie czytania tekstu. Klika i kupuje produkt, za który Ty otrzymujesz prowizję.

Gdzie możesz wykorzystać link tekstowy:

  • na swojej stronie lub blogu, podlinkowując wybrany fragmen tekstu,
  • do informowania swoich użytkowników o ciekawych promocjach,
  • do promowania kodów rabatowych,
  • w kanałach social media (Facebook, You Tube, Instagram itp.),
  • w mailingach.

Ważną kwestią w linkach tekstowych jest też odpowiednie dobranie hasła, które chcemy podlinkować. Poza tym, że wyróżnia się ono z tekstu samą formą, to jeszcze powinno zawierać dobrą i chwytliwą frazę. Zamiast pisać “polecany produkt tutaj” i wrzucić dla tego hasła odnośnik do produktu, możesz pokusić się o taką konstrukcję zdania, żeby polecany produkt wychodził w zdaniu, na zasadzie nazwy produktu, czy konkretnego wyrażenia jak “najlepszy produkt jaki mogę polecić dostaniesz tutaj”.

Widok linków tekstowych umieszczonych w tekście.

Podsumowanie

Wybór widoków jest bardzo różnorodny, dlatego najlepiej przetestować, w co lubią klikać Twoi odbiorcy. Dobrze dopasowany widżet do treści i formy prezentacji produktów będzie bardziej efektywny. Nie zapomnij też o zaprojektowaniu wezwaniu do akcji czyli CTA (Call-to-action), jak i doborze kolorystycznym do Twojej strony i identyfikacji wizualnej.

Teraz cała sekretna wiedza jest w Twoich rękach. Czas zwiększyć współczynnik konwersji w Twoich widżetach i zacząć zarabiać 😉

Powodzenia!

Podziel się